Sprzęgło ford c max

Zastosowanie sprzęgła

Zadaniem sprzęgła jest włączanie oraz rozłączanie napędu między skrzynią biegów a silnikiem samochodu. Wykorzystując siłę tarcia, przenosi ono ruch obrotowy z wału silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów, czego skutkiem jest płynna i komfortowa jazda w wyniku zmiany biegów podczas prowadzenia pojazdu.

Zużycie i wymiana sprzęgła

Naturalnym efektem użytkowania sprzęgła jest jego zużywanie się, czyli wycieranie okładzin ciernych, skutkujące powstaniem zbyt dużego luzu obrotowego na kole zamachowym. Przyczyną zbyt szybkiego ścierania się sprzęgła bywa zwykle niewłaściwy styl jazdy kierowcy, przejawiający się m.in. gwałtownym ruszaniem czy jazdą na półsprzęgle. Zachowania te oddziałują niekorzystnie na sprzęgło i przyczyniają się do jego szybszego zużywania się.
Zużycie sprzęgła przejawia się m.in. w braku przyspieszenia pojazdu (pomimo włączonego biegu oraz dodawania gazu), braku reakcji samochodu podczas gwałtownego ruszania, szumach wydobywających się z okolicy skrzyni biegów czy też twardniejącym pedale sprzęgła. Skutkiem zużycia tej części jest również możliwość ruszenia samochodu dopiero w chwili prawie całkowitego puszczenia pedału sprzęgła lub też zwiększające się szarpanie podczas ruszania auta.
Jak można stwierdzić, właściwe używanie sprzęgła zapobiega wielu nieprzyjemnym, a nierzadko również bardzo niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Dlatego też należy dbać o sprzęgło, a w przypadku jego nadmiernej eksploatacji i zniszczenia – koniecznie wymienić na nowe. Określa się, że w nowoczesnych pojazdach okres żywotności sprzęgła wynosi zazwyczaj 40-100 tys. kilometrów przebiegu. Nie należy jednak sugerować się tymi sztywnymi ramami, bowiem, ze względu na wymienione wcześniej czynniki, okres zużycia się sprzęgła może być znacznie krótszy.

Szeroki asortyment produktowy

Asortyment sklepu Megamotors.pl obejmuje najwyższej jakości, oryginalne akcesoria i części do samochodów Ford i innych marek. Każde polecane przez nas sprzęgło Ford C Max jest fabrycznie nowe i nieużywane, z pełną gwarancją producenta. Zapewniamy bezpieczną i szybką dostawę oraz atrakcyjne ceny. Istnieje również możliwość zakupu wybranych produktów na przyjazne, niskie raty.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu. Nasi konsultanci udzielą Państwu informacji oraz doradzą w doborze sprzęgła odpowiedniego do konkretnego modelu i rocznika samochodu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji drogą mailową, telefoniczną lub też w stacjonarnej siedzibie naszego sklepu w Bielsku-Białej, przy ulicy Krakowskiej 506.